Akciğer Kanseri
Kasım 3, 2018

Homeopati Nedir?

Homeopati Tedavisi

homeopati tedavisi

Homeopati vücudun kendi dinamiklerini kullanarak semptomları hafifletmek, kendini yenilemek ve insanın genel sağlığını iyileştirmek için çalışan güvenli, nazik ve doğal bir iyileşme sistemidir. Genel olarak enerji tıbbi içerisinde değerlendirilmesi daha doğrudur. Her yaştan insanda güvenle kullanılabilir. Klasik ilaçların yan etkilerinden hiçbirisi yoktur. Klasik ilaçlara göre çok uygun maliyetlidir. Homeopatik remediler doğal maddelerden üretilmiştir. Almanya kökenli olan yöntem Avrupa ve Amerika’da yaygın olarak kullanılmaktadır. FDA ve Avrupa Birliği tarafından onaylanmış bir tedavi yöntemidir.

Soğuk algınlığı, kulak iltihabı, migren ve boğaz ağrısı gibi akut hastalıkların yanı sıra astım, depresyon, otizm ve artrit gibi kronik rahatsızlıkların tedavisinde de kullanılabilir. Ancak homeopati cerrahi aşamaya gelmiş vakalar, anatomik bozukluklar ve genetik aktarımla geçen hastalıkların tedavisinde kullanılamaz. Dolayısıyla çok geniş bir kullanım alanına sahiptir.

Homeopatik ilaçlara “remedi” denilir. Remediler bitkiler, mineraller gibi tamamen doğal kaynaklardan üretilirler. Usulüne uygun kullanıldığında homeopatik remediler, hamile ve emziren kadınlar, bebekler, çocuklar ve yetişkinler de dahil olmak üzere herkes için tamamen güvenlidir.

Homeopati temel olarak benzerlik ilkesine göre çalışır. Bir remediyi kullanan sağlıklı kişilerde oluşan bulgular tedavi edilmesi gereken hastanın bulguları ile benzeşiyorsa remedi o hastanın tedavisinde kullanılabilir. Homeopati vücuttaki denge halini sağlıklı durum olarak kabul eder ve hastada bozulan denge durumunu hastalık öncesi doğal denge durumuna getirmeyi hedefler.

Homeopatik muayenenin en önemli kısmını, hastayı tanımak için yapılan görüşme oluşturur. Homeopat hekim ile hasta arasında yapılan görüşmede hastanın şikayetleri ve yapısının hangi remedinin özellikleriyle uyuştuğu saptanmaya çalışılır. En doğru remedinin bulunması durumunda hasta doğal bir iyileşme sürecine girecektir.

 

Kanser ve Homeopati

Kanser vücuttaki mikro çevrenin değişmesi sonucunda hücrelerin DNA’larının etkilenmesi ve kontrolsüz hücre çoğalmasının tetiklenmesiyle başlar. Kanserde kontrolü sağlaması gereken bağışıklık hücrelerinin bir yetersizliği de söz konusudur. Homeopatik tedavi bozulan dengeleri düzelterek hastayı bir bütün olarak tedavi etmeye çalışır. Bütün kanser türlerinde ve bütün evrelerde kullanılabilir.  Hastanın homeopatik remedileri kullanması son derece kolaydır. Remediler dilaltında eriyen küçük globüller veya ağızdan alınan sıvılar olarak hazırlanırlar.