Prof. Dr. Mustafa IRAZ

Prof. Dr. Mustafa IRAZ

Tıbbi Farmakolog, Fitoterapist, Homeopat

05340779483


Fitoterapi, homeopati ve biorezonans yöntemleri ile kanser hastalarına destek tedavisi sunmaktadır. Ayrıca romatoid artrit, ankilozan spondilit, ülseratif kolit ve crohn gibi kronik hastalıklara destek tedavisi sunmaktadır.

Prof. Dr. Mustafa Iraz 1971 Gölbaşı’nda doğdu. İlkokul, ortaokul ve liseyi Gölbaşı’nda bitirdi. Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesi’ndeki lisans eğitimini 1995 yılında tamamladı. Uzmanlık eğitimini İnönü Üniversitesi, Tıp Fakültesi, Tıbbi Farmakoloji Anabilim Dalı’nda 2002 yılında tamamlayarak Tıbbi Farmakoloji Uzmanı oldu. 2010 yılında doçent, 2015 yılında profesör oldu.

Akademik hayatı boyunca çok sayıda bilimsel araştırma yapan Prof. Dr. Iraz’ın çok sayıda uluslararası yayını bulunmaktadır. Yayınları uluslararası dergilerde yayınlanan makalelerde binlerce kez kaynak olarak gösterilmiştir.

https://scholar.google.com.tr/citations?user=EN0TG1MAAAAJ&hl=tr

Prof. Dr. Iraz, araştırmalarında geleneksel tıpta kullanılan bitkiselkökenli ajanların modern tıbba kazandırılmasına odaklanmış olup bu konuda çok sayıda deneysel çalışma yürütmüştür. Deneysel çalışmalardaki deneyimini hasta hizmetine dönüştürmek amacıyla 2017 yılında Yıldırım Beyazıt Üniversitesi’nin Sağlık Bakanlığı onaylı Fitoterapi, Homeopati, Kupa tedavisi ve hirudoterapi (sülük tedavisi) eğitimlerini tamamlamıştır. Ayrıca kendini manuel terapi konusunda geliştirmiş ve Milli Eğitim Bakanlığı onaylı masör-masöz belgesine sahiptir. Ulusal ve uluslararası çok sayıda kongre, sempozyum ve kursa konuşmacı veya eğitici olarak katılmıştır. Ayrıca otizmle ilgili sosyal projelere destek vermiştir.

Prof. Dr. Mustafa Iraz son dönem çalışmalarında Kanser Destek Tedavisi’ne odaklanmıştır. Bunun yanında kronik romatizmal hastalıklarda da destek tedavisi vermektedir. Kanser destek tedavisinde temel olarak fitoterapi ve  homeopati yöntemlerini kullanmaktadır.

Prof. Dr. Mustafa Iraz, hastalarına daha iyi hizmet vermek için dünyada uygulanan holistik (bütüncül) yöntemleri sürekli takip etmektedir. Kanser hastalarında klasik tıbbi tedavilere ek olarak hastanın bağışıklığını güçlendirmek, kanserin temel nedenleri ortadan kaldırmak, beslenmeyi düzenlemek gibi hastaya zararsız yöntemleri kullanmaktadır.